Zegarki Atlantic w Krakowie

Cenisz dobre zegarki i chcesz sprawić jeden sobie? Szukasz kolejnego modelu do swojej kolekcji, a może chcesz kupić pierwszy czasomierz w swoim życiu? Masz ochotę s[rezentować wyjątkowy upominek bliskiej osobie? W tym przypadku nie przechodź obojętnie obok firmy Atlantic. Kraków jest miejscem, w którym mamy nasze siedziby, dlatego zapraszamy do ich odwiedzenia, a także spojrzenia na nasz sklep internetowy.

Atlantic jest szwajcarską firmą, która zajmuje się produkcją zegarków. Założono ją w 1888 roku w okolicach Grenchen we Szwajcarii, przez Eduarda Kummera. Na samym początku swojego istnienia firma nazywała się Eduard Kummer Bettlach (EKB), jednak później, w 1952 zmieniono ją na Atlantic. Przedsiębiorstwo do lat 30. XX wieku zajmowało się głównie produkcją podzespołów do zegarków innych marek, takich jak Longines i Certina. Natomiast w 1932 marka rozpoczęła produkcję swoich własnych czasomierzy. Trzeba też zaznaczyć, że były to jedne z pierwszych czasomierzy wodoodpornych. Atlantic w połowie XX wieku zabłysnął tworząc mechanizm przesuwu datownika za pomocą koronki. Zegarki tej marki pojawiły się w Polsce w 1950 roku i mniej więcej do lat 90. były najbardziej popularnymi czasomierzami w kraju. W 1989 roku firma UVB kupiła Atlantic Watch Ltd., równocześnie koncentrując się głównie na rynku Europy Wschodniej. Legendarnym modelem tej firmy był  Worldmaster – przez popularność doczekał się swojej odnowionej wersji i znajduje się w obecnej ofercie firmy. Warto dodać, że cechą charakterystyczna tego modelu jest czerwona strzałka na wskazówce sekundowej.

Jesteś zainteresowany marką Atlantic? Kraków jest miejscem Twojego zamieszkania? Sprawdź naszą ofertę! Nie wiesz, który model sprawdzi się najlepiej? Dosłownie każdy czasomierz tej firmy jest godny polecenia. Odwiedź nasz sklep z zegarkami Atlantic w Krakowie i przekonaj się, jak różne modele prezentują się na żywo! Ze swojej strony możemy polecić kilka poszczególnych.

Atlantic 50354.41.51 SEACREST 42 mm

Ten model jest klasycznym zegarkiem o ponadczasowym charakterze. Posiada bardzo dokładny mechanizm kwarcowy na baterię, którą należy wymieniać co około dwa lata. Pasek wykonano z granatowej skóry, a kopertę ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym. Tarcza jest indeksowa, posiada gustowny, granatowy kolor. Dodatkowo warto wspomnieć o pojedynczym datowniku. Szkło jest szafirowe, nierysujące się. Grubość tego zegarka to zaledwie 8 mm, przez co model ten jest idealnym rozwiązaniem do ubrania pod marynarkę.

Atlantic 29038.41.61MB ELEGANCE

Model ten jest klasycznym zegarkiem o gustownym wzornictwie, przeznaczonym dla płci pięknej. Czasomierz posiada bardzo estetycznie wykonany, stalowy pasek składający się z wielu niewielkich elementów. Koperta jest okrągła i stalowa w kolorze srebrnym, z kolei tarcza zegarka jest czarna – posiada indeksy. Ze względu na walory wizualne ten czasomierz może być wykorzystywany jako element biżuterii nie tylko na oficjalne okazje, ale także codzienne użytkowanie.