Zegarki Tissot w Krakowie

Szukasz profesjonalnego zegarka, który posłuży Ci przez długie lata? Cenisz sobie elegancję, styl i najwyższą jakość wykonania? A może szukasz upominku dla osoby, która wiele dla Ciebie znaczy? W takim razie powinieneś zainteresować się niesamowitymi czasomierzami legendarnej firmy Tissot! Kraków jest miejscem Twojego zamieszkania? Serdecznie zapraszamy do naszego lokalu! 

Tissot to przedsiębiorstwo założone w 1853 roku w Le Locle w Szwajcarii. Od początku swojej działalności firma skutecznie działa w dziedzinie produkcji wysokiej jakości zegarków. We wcześniej wspomnianym 1853 roku, Charles Emil Tissot oraz jego wnuk powrócili z podróży do Ameryki. Osiedlili się w Le Locle i tam C.E. Tissot założył swoje przedsiębiorstwo. W późniejszym czasie produkty, a raczej dzieła były dystrybuowane do Ameryki oraz Rosji. Co więcej, w 1904 roku firma otrzymała order od ówczesnego cesarza rosyjskiego, Mikołaja II Romanowa, ponieważ Tissot wyprodukował najwyższej jakości zegarek kieszonkowy na rzecz armii rosyjskiej.

1915 to rok przełomowy, ponieważ Tissot wypuszcza na rynek pierwszy w swojej kolekcji zegarek naręczny, natomiast po kilku latach zaczyna je produkować masowo. Warto jednak zaznaczyć, że było to rozwiązanie wtedy niemodne, natomiast zmieniło się to podczas drugiej wojny światowej, kiedy zegarki naręczne okazały się być o wiele wygodniejszymi, niż kieszonkowe. W 1930 roku firma stworzyła pierwszy zegarek antymagnetyczny. Wnuk Charlesa, Paul, w 1944 roku wprowadza na rynek legendarny model Tissot PR 500. Trzeba też zaznaczyć, że w 1930 roku firma przestała być biznesem rodzinnym, ponieważ przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Swatch Group (wtedy pod nazwą SSIH), która skupia wiele marek produkujących zegarki.

Dosłownie każdy zegarek marki Tissot jest wart polecenia, jednak należy wspomnieć o kilku modelach, które są ponadczasowe i można śmiało zakładać, że za wiele lat nadal będą prezentowały się świetnie. Oczywiście wszystkie są dostępne w naszych sklepach w Krakowie.

Tissot Carson Automatic T122.407.16.031.00

Model ten posiada klasyczny wygląd – pasek jest brązowy i skórzany, natomiast koperta jest stalowa. Tarcza posiada kolor biały i znajdują się na niej srebrne wskazówki. Model ten cechuje się klasą wodoodporności 50M, posiada mechanizm mechaniczny z wahadełkiem, tj. zegarek nakręca się poprzez noszenie go. Zastosowane szkło to nierysujący się szafir. Zegarek ten jest oczywiście męski. Dodatkowo warto wspomnieć o pojedynczym datowniku.

Tissot Lovely Square T058.109.11.041.00

Ten model z kolei jest przeznaczony dla płci pięknej. Można w zasadzie powiedzieć, że ten zegarek jest również biżuterią. Posiada bardzo ładny pasek ze stali nierdzewnej. Koperta jest kwadratowa, również stalowa. Z kolei tarcza posiada bardzo ładny, niebieski odcień. Mechanizm jest kwarcowy, na baterie. Czasomierz oferuje wodoszczelność klasy 30M. Tarcza nie posiada cyfr, ale indeksy, przez co ma bardzo minimalistyczny i estetyczny wygląd.

Chcesz przymierzyć swój przyszły zegarek Tissot? Zapraszamy do Krakowa!